Blog

Komunikacja miejska w Świnoujściu – jak dojechać do celu?

Komunikacja miejska w Świnoujściu – jak dojechać do celu?

Planujesz wakacyjny wyjazd do Świnoujścia? Sprawdź wcześniej rozkłady jazdy i sposoby zakupu biletów, aby z łatwością dostać się do celu. O czym musisz pamiętać?

Komunikacja autobusowa w Świnoujściu – komunikacja lokalna i dalekobieżna

Po Świnoujściu kursują autobusy lokalne i dalekobieżne. Komunikacja miejska Świnoujście oferuje szeroką gamę linii, w ramach których można łatwo i szybko dostać się do różnych lokalizacji w mieście.

Autobusy w Świnoujściu pozwalają między innymi na dojechanie do takich miejsc jak dworzec PKP, latarnia morska, kapitanat portu, wyspa Karsibór oraz do różnych osiedli na terenie miasta. Dostępna jest także komunikacja miejsca kursująca pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami.

Gdzie znajdę aktualny rozkład jazdy autobusów Świnoujście? Z rozkładami jazdy można zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej komunikacji miejskiej w Świnoujściu pod adresem: http://www.ka.swinoujscie.pl/komunikacja-autobusowa/rozklad-jazdy.

W Świnoujściu wdrożono także specjalny system dynamicznej informacji pasażerskiej, który pozwala na sprawdzenie aktualnego położenia autobusu na trasie.

Bilety na autobusy w Świnoujściu można kupować również na swoim smartfonie.

Promy w Świnoujściu – przeprawa pomiędzy wyspami Wolin i Uznam

Komunikacja na terenie Świnoujścia odbywa się również za pomocą promów, które łączą ze sobą wyspy Wolin i Uznam. Dostępne są dwie przeprawy. Są one używane przez mieszkańców miasta, a także innych osób w celu dostania się do celu. Przeprawy są bezpłatne.

Aktualny rozkład promów Świnoujście oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://zegluga.swi.pl/rozklady/.

Na jesień 2022 roku planowane jest oddanie do użytkowania tunelu po Świną, który ma wyeliminować konieczność korzystania z przeprawy promowej. Tunel pozwoli samochodom na wygodny przejazd pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

W Świnoujściu można korzystać także z połączeń promowych do innych krajów. Dostępne są połączenia Świnoujście – Ystad, Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Kopenhaga i inne, które realizowane są przez uznanych armatorów.

Leave a comment